3-vjeçari shkatërron veprën e artit 50 mijë euro

Një fëmijë 3-vjeç ka shkatërruar një vepër arti e cila kushton plotë 50 mijë euro.

Kur pa një mizë gjigante, një fëmijë nuk mund të përmbahej dot, doli me vrap nga karroca e tij dhe e shkatërroi. Vogëlushi nuk mund ta dinte se nuk bëhej fjalë për një insekt, por për një vepër arti që kushtonte 50 mijë euro.

LEXO DHE :  Britania e Madhe voton sot!

Ngjarja ndodhi në Bazel, në një nga ekspozitat më të mëdha të artit bashkëkohor në botë, “Art Basel”.

Vepra 50 mijë euroshe e artistes gjermane Katharina Fritsch “Miza” u përplas dhe i mituri kurioz.

Në rast se nuk ndërhyjnë kompanitë e sigurimit, familja e 3-vjeçarit duhet të paguajë të gjithë vlerën e veprës prej 50 mijë eurosh./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.