22 këshilla si të krijoni hapësirë në shtëpinë tuaj të vogël!

Shtëpia është vendi ku ne qetësohemi, kalojmë kohën më të rëndësishme të jetës, dhe sado larg dhe në vende të bukura të botës të udhëtojmë, shtëpinë tonë nuk e krahasojmë me asgjë tjetër.

Ndonjëherë shtëpia është ajo çfarë ne jemi. Në çdo detaj shikohet puna dhe mundi ynë. Sa e bukur aq edhe e vështirë është pjesa e mobilimit të shtëpisë.

Prandaj ne të dritare.net sot në këtë artikull do iu tregojmë disa këshilla që do  ju ndihmojnë të krijoni më shumë hapësirë në shtëpinë tuaj dhe të krijoni një mobilim modern.

Ky krevat marinari është një stil fantastik dhe kursen hapësirë

Bëni më të mirën, një hapësirë studimi dhe një për tu ulur

Luaj me ngjyrat dhe dizajnet

 

Përdorni hapësirën vertikale për të dyfishuar dhomën

Një sirtar dhe pasqyrë  e fshehur poshtë tavolinës

Shtretërit e fshehur janë zgjidhja e duhur në momentet kur në shtëpinë tuaj ka shumë miq

LEXO DHE :  Basha: Ja dy mediet kombëtare, që janë bërë vegla të qeverisë!

Nuk ke vend për krevatet? Shikoni këtë krevat tre në një

E kishit menduar ndonjëherë që dyshemenë ta kthenit në sirtarë

Fshihni artikuj të ndryshëm në sirtarët rreth dyshemesë

Krijoni dhe sirtarë anësorë në tavolinën pranë krevatit

Ku ka më mirë se kjo zgjidhje

Një kënd komod, i vogël për një tavolinë pune të fshehur

Pasqyra e banjës është një vend perfekt për gjëra shtesë

Qëndroni  elegantë me këtë tavolinë ngrënie minimale që paloset

Identifikoni hapësirat e shpërdoruara dhe shfrytëzoni ato

Ja ku të sistemoni mjetet e pastrimit

Investoni në mobilie më të vogla dhe shumë funksionale

Dizajne të pazakonta

Një lavaman mbi tualetin ruan hapësirën dhe ujin

Instaloni një raft mbi tualetin

Dizajnet nuk kanë fund, shikoni sa ide e bukur

Një lavaman i pajisur mbi vaskë./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.