21 janari, Gërdeci, floriri në Kërrabë/ Qytetari-Ramës: Kam frikë se ua ke falur burgun…

Kryeministri Rama ka drekuar sot me shtëpinë e një qytetari që i përket komunitetit grek, në Goranxi të Dropulli. Gjatë drekës, kryefamiljari Llambi Varsami i shtë ankuar për Vangjel Tavon, më pas edhe për kreun e Këshillit të Qarkut. Por, i ka kujtuar edhe ngjarjet e 21 Janarit, gërdecit etj.

LEXO DHE :  Shengeni Ballkanik, Rama: Kosova është e ftuar!

“Shiko, për paktin me Bashën të përgëzoj se shumë pak e besonin atë që bërë ti. Mirëpo kam frikë se 21 Janari, Gërdeci, floriri në Krrabë, KESH-­i etj, ua ke falur burgun më duket”, tha qytetari.

“Bobo ma ngece në fyt. Qënke minierë e kujtesës”, i tha Rama qytetarit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.