15:24 - 18 Gusht, 2019

Arkiva Mujore Shtator 2018

Melek e “I infiltruari” martohet, shihni momentet nga dasma përrallore!

Melek e serialit “Iu infiltruari”, Bensu Soral i ka thënë ‘PO’ biznesmenit të njohur turk, Hakan Baş. Çifti i famshëm turk ka zhvilluar një ceremoni dhe...

Akuzoi Ronaldon për përdhunim, flet për herë të parë 34-vjeçarja

Christiano Ronaldo, tashmë ylli i Juventusit, akuzohet se ka përdhunuar 34-vjeçaren, Kathryn Mayorga. Ndërkohë, viktima ka folur për përdhunimin e supozuar të 9 vjetëve...

Fituesja e “Oskar’ i jep fund beqarisë, në Nju Jork

Aktorja, Gwyneth Paltrow i ka dhënë fund beqarisë, duke u kurorëzuar me, Brad Falchuk. Ceremonia u zhvillua të shtunën, në rezidencën e saj, në Hampton,...

Masakroi 13 herë me thikë gjyshen, e shkuara e errët e të riut

"Nuk doja ta vrisja gjyshen, më doli situata nga kontrolli." Kështu është shprehur dje, në Gjykatën e Durrësit, 21-vjeçari i arrestuar Redmond Gruda. Ai akuzohet për...

Fishekzjarrë dhe shampanjë, si e festoi ditëlindjen vajza e Majlinda Bregut!

Vajza e ish-deputetes, Majlinda Bregu, Kejda, sot feston 20-vjetorin e lindjes.  Dhe bukuroshja ka zgjedhur ta festojë që në orët e para të 30-s. Kejda...

Çfarë rregullash të çmendura ndjekin shkollat, në Korenë e Jugut!

Të gjithë duam ta kthejmë pas kohën e shkollës. Ajo kohë ishte thjesht një mrekulli. Ishte diçka surreale dhe përfundimisht meriton vlerësimin maksimal nga ne....

Tërmetet dhe cunami goditën Indonezinë, mbi 400 viktima

Skuadrat e shpëtimit janë ende duke kërkuar poshtë rrënojave të betonit dhe lëndëve djegëse për të mbijetuarit, pas tërmetit të fuqishëm dhe cunamit, që...

Lamtumirë diell i nxehtë, ja si do të jetë moti!

Dielli i nxehtë, ia la radhën erës së ftohtë dhe temperaturave të ulëta. Për ditën e sotme, moti pritet të jetë me kthjellime dhe...

Video/ Rama me Lindën dhe Zahon: Shihni pak çaste nga udhëtimi, në krahët e...

Kryeministri, Edi Rama, përmes një postimi në Facebook, ka zgjedhur t’u urojë ‘një të diel super’, gjithë shqiptareve. Rama ka nxjerrë në Facebook, pak...

Elon Musk arrin marrëveshje për Teslan

Elon Musk duhet të japë dorëheqjen si kryetar i Teslas dhe të paguajë një gjobë,  pas arritjes së një marrëveshjeje me rregullatorët amerikanë në...

Gratë bëhen bashkë: Ndëshkoni dhunuesit, pavarësisht pushtetit

40 organizata në vend që janë kundër dhunës me baza gjinore kanë reaguar në lidhje me rastin e Xhisiela Malokut, e cila dyshohet të...

Seks dhe pushtet

The Economist Një lëvizje e nxitur nga një përdhunues i akuzuar mund të jetë forca më e fuqishme për barazi që nga e drejta e...

Brexit: Shifrat e tmerrshme të një katastrofe të mundshme

Nga Peter Müller & Jörg Schindler Janë orët e hershme të mëngjesit të 30 marsit 2019, dhe katastrofa nis të shpaloset ngadalë. Radiot britanike, raportojnë...

Tuna flet për herë të parë për marrëdhënien me Robertin e Norën

Marrëdhenia mes këngëtares Tuna, dhe Robert Bershës e Nora Istrefit, është lakuar gjatë memediat rozë. Mungesa e Norës në festën e babyshoë-it të Tunës i shtoi dhe...

Ervin Salianji: Do martohesha me Jozefina Topallin 

“Mos mba me hatër” është një prej rubrikave në emisionin “Shiko kush Luan”, ku lojtarët do të vihen përballë tre fotove dhe do të...