15:08 - 18 Gusht, 2019

Arkiva Mujore Shtator 2018

Këto ushqime po ju plakin më shpejt se ç’duhet!

Nëse doni të qëndroni të rinj për një kohë, duhet të hiqni dorë nga disa ushqime. Disa nga ushqimet që ne hamë, dehidratojnë lëkurën, kanë...

Prindërit më kreativë, që keni parë!

Gjërat më të bukura për fëmijët, krijohen nga prindërit. Ata do të bënin gjithçka për sigurinë dhe lumturinë e fëmijës së tyre, aq sa...

Dhunoi dhe përdhunoi Xhisiela Malokun, arrestohet djali i deputetit

Arrestohet djali i deputetit Rrahman Rraja. Rexhep Rraja u arrestuar pas urdhrit të GJykatës së Krujës,  e cila ka dhënë masën,  ‘Arrest me burg’...

Meta për shqiptarët e Maqedonisë: Votoni pro referendumit

Për votimin e referendumit, për çështjen e emrit,  në Maqedoni ka folur edhe presidenti i shtetit, Ilir Meta. Përmes një postimi në Facebook, Meta...

Video/ Pasi të shihni si bëhen haribot, nuk do t’i hani më!

Të gjithë ne i kemi ngrënë dhe vazhdojmë t’i hamë haribot. Por nuk e dinim si përgatiten ato, deri tani. Arinj, gjarpërinj, ose fruta haribosh....

I dehur dhe përplaste makinat, arrestohet shefi i Policisë në Patos

Arrestohet shefi i stacionit të policisë së Patosit Flamur Veliu Nga 'Balkan web' mësohet se arrestimi është kryer mbrëmjen e djeshme në Fier nga Shërbimi...

U tall me gratë që heshtën për Xhisielën, i kthehet Majlinda Bregu

Krijuesi i Memeve, Gent Sejko ka publikuar së fundmi një montazh, ku ironizon shoqatën e grave dhe OJF-të, që nuk reaguan për rastin e...

Stilet më të bukura të rrugës, në Paris Fashion Week

Java e Modës ka sjellë stile të ndryshme për ne. Por stilet e rrugës janë fantastike. Këtë javë, veshje të shumta të stilit të...

Libri autobiografik/ Kush është kryeministri që hapi shampanjë në zyrë për Bleonën

Këngëtarja, Bleona Qerreti ka nisur të shkruajë një libër autobiografik. Sipas Bleonës ky libër do të tronditë mbarë opinionin publik, politikanë e njerëz të...

Rama jep lajmin e mirë për rrugën, Tiranë-Sarandë

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një takim në Gjirokastër, ku u inaugurua edhe nisja e punimeve për aksin, Kardhiq-Delvinë. Mes...

Së shpejti do të bëhen prindër, aktorët e famshëm marrin vendimin e madh!

Çifti turk,  Burak Özçivit dhe Fahriye Evcen, të ngazëllyer se do të marrin në krahë fëmijën e tyre të parë, kanë marrë një vendim...

AP: Në Shqipëri, zbulohet një nga varrezat më të lashta e luksoze

Puna për vendosjen e tubacioneve të gazit në Korçë,  u ofron arkeologëve një pasqyrë unike të historisë 5,000-vjeçare, në një vend që ishte jashtë...

Video/ Greqia goditet nga cikloni Zobras, zhduken 4 persona

Fshatrat dhe qytetet përreth Mesinisë, në Peloponezi u goditën nga cikloni Zorbas, i cili shkaktoi përmbytje të mëdha dhe rrëshqitje të dheut. Nga cikloni...

Maqedonia voton sot referendumin, për çështjen e emrit

Ka nisur votimi për referendumin e çështjes së emrit të Maqedonisë.  Megjithëse pjesëmarrja ka qenë e ulët, deri në 3%. Në konferencën e parë për...

Varet në pemë, humb jetën i riu. Ja dyshimet  e para!

Një i ri, 21-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur, në fshatin Gajdë, të Beratit. I riu u transportua menjëherë në spital, po...