02:54 - 17 Qershor, 2019

Arkiva Mujore Shtator 2018

Referendumi/ Maqedonia drejt një krize të re

  Është mbajtur sot referendum për çështjen e emrit në  Maqedoni. Sipas mediave maqedonase numri i pjesëmarrësve në referendum ka qenë 34.00 për qind, e përkthyer...

Dalin rezultatet e para të referendumit në Maqedoni

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në Maqedoni ka publikuar rezultatet e para të votave të numëruara nga referendumi i zhvilluar për marrëveshjen e emrit...

Horoskopi javor 1- 7 tetor 2018

Dashi Fati dhe arritjet do jenë pjesë e kësaj jave. Do i hapni edhe më shumë dyert për bashkëpunim me të tjerët. Nëse jeni në...

Horoskopi i datës 1 tetor 2018

Dashi Sot do e shfrytëzoni ditën për të medituar dhe për të gjetur paqen shpirtërore. Nëse keni një lidhje do bëni të pamundurën për të...

Kryeministri i Maqedonisë, pas referendumit: Për emrin do vendoset në Kuvend

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka folur pas referendumit në Maqedoni për çështjen e emrit. Zaev deklaroi se respekton vullnetin e qytetarëve.  Ai ka deklaruar...

Pas deklaratës së PD për arrestimin e Rexhep Rrajës, reagon Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së Partisë Demokratike, për arrestimin e djalit të deputetit të PS-së Rahman Rraja. Nëpërmjet një postimi në Tëitter, ...

Kujdes, ja zonat ku s’do të ketë energji elektrike më 1 dhe 2 tetor!

  Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka bërë me dije se se do të ketë kufizime të energjisë elektrike në datat 1 dhe...

Përfundon votimi për referendumin në Maqedoni, pjesëmarrja e ulët

Ka përfunduar orari zyrtar i votimit për referendumin e emrit në Maqedoni. Që prej orës 7:00 të mëngjesit të sotëm, 1.8 milionë qytetarë të...

Balla reagon pas deklaratës së PD: Luli e do vajzën e dhunuar për luftën e...

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka reaguar sërish, këtë radhë për deklaratën e bërë nga PD pas arrestimit të djalit të...

IGJEUM: Ja qarqet më të rrezikuara nga zjarret dhe shirat!

Gjatë 24 orëve të ardhshme disa qarqe të vendit rrezikohen nga zjarret. Sipas IGJEUM qarqet që rrezikohen nga zjarri janë Fieri, Durrësi dhe Lezha...

Foto/ Si e kaluan vipat fundjavën!

Fundjava është i vetmi moment që kemi në dispozicion për tu çlodhur, udhëtuar, kaluar kohë me familjen apo të për bërë gjithçka që nuk...

Qytetari nxjerr zbuluar Sali Berishën. Ja si i publikon mesazhet pa verifikuar denoncimet!

Një qytetar ka demaskuar ditën e sotme ‘Qytetarin dixhital” të Sali Berishës. Një qytetar që prezantohet si Adrian Illyrian, në një postim në Facebook e...

Rudina Xhunga me Dritare në News 24: Kam një mision, jo një emision

Nga Andi Jaupaj-Panorama “‘Dritare’ do të jetë e njëjta, ndryshe. E njëjta sepse dritaret një funksion kanë, të sjellin dritë, të sjellin informacion nga jashtë...

Në shtëpinë e turistëve, aty ku vera nuk mbaron kurrë

E ke parasysh Përroin e Agait, në Golem? Kështu quhej dikur, se tani është bërë Rruga e Skandinavëve. Po të vesh javën e fundit të...

Referendumi në Maqedoni, Rama: Kush s’voton, rrezikon të ardhmen

Për votimin e referendumit në Maqedoni, për çështjen  e emrit ka reaguar edhe kryeministri, Edi Rama. Rama u bëri thirrje qytetarëve shqiptarë të Maqedonisë, që...