13:52 - 25 Qershor, 2019

Arkiva Mujore Gusht 2018

Mbrojtja e fortë e Klodianës, është lajmi i vërtetë!

Nga Mero Baze Ka një ngrehje armësh kundër reagimit të fortë ndaj sulmit mbi shtëpinë e prindërve të gazetares Klodiana Lala. Arsyeja është një skenë...

Përplaset me motor, humb jetën 56-vjeçari në Kavajë

Një 56 vjeçar ka humbur jetën pasi është përplasur me motor, në Gosë të Kavajës. Sipas policisë ai është përplasur me një tabelë në anë...

Horoskopi i muajit shtator 2018

Dashi Ndryshe nga një muaj më parë, këtë muaj do keni më shumë kohë për t'ia kushtuar vetes dhe atyre që doni. Jeta juaj në...

Detajet e marrëveshjes së patentave me Greqinë. Ja si duhet të veproni!

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka zbardhur detajet e marrëveshjes për njohjen e patentave me Greqinë. Ja çfarë ofron ajo: Njohja e...

Horoskopi i datës 1 shtator 2018

Dashi Dielli, Saturni dhe Urani do ndikojnë më së shumti gjatë kësaj dite dhe do përmirësojnë veçanërisht financat dhe jetën profesionale. Nëse jeni në një...

Vlahutin jep lamtumirën, në ditën e fundit në detyrë: Emërimi në Shqipëri dhuratë e...

Në ditën e saj të fundit në detyrë Romana Vlahutin,  ambasadorja e Bashkimit Europian në vendin tonë nuk ka harruar të jap edhe mesazhin...

Eni Vasili tashmë në Top Channel, ja detajet!

Gazetarja dhe moderatorja e njohur e emisioneve politike, Eni Vasili, i bashkohet familjes së madhe mediatike të “Top Channel”. Vasili ka firmosur kontratën me drejtuesit...

Shihni kush janë sivjet personazhet e Dance with me

Tashmë produksioni i “Dance with me” ka nisur nga puna për të pasur një kast të larmishëm personazhesh, të cilët gjithsesi janë personazhe të...

Ngjela: Shqiptarët drejtohen nga kryeministër pa zyrë që bredh si nomad e tregon përralla

Avokat Spartak Ngjela vazhdon të shpreh mendimet e tij lidhur me politikën në Shqipëri e jashtë saj nëpërmjet postimeve të gjata në “Facebook”, Në postimin...

Ngeli shtatzënë me babain e saj, zbulohet historia tronditse

Monstruoze në Tiranë, babai përdhunon për 16 vjet dhe lë shtatzënë vajzën e tij, ja si u zbulua historia tronditëse Një 61-vjeçar nga është arrestuar...

Rinas/ Bllokohen 84 mijë dollarë dhe 3500 euro

Policia Kufitare ka bllokuar në Rinas ditën e sotme një sasi prej 84000 dollarë dhe një sasi prej 3500 euro të padeklarauara, ndërsa ka...

Ngjarja në shtëpinë e gazetares, flasin kolegët: Mesazh për të gjithë

Klodiana Lala është një nga emrat më të njohur të gazetarisë investigative dhe kronikës së zezë në Shqipëri. Mjaft e respektuar nga kolegët e saj...

Rama do t’u përgjigjet me video komentuesve në FB, kjo është rubrika më e...

  Kryeministri Edi Rama ka bërë të njohur për ndjekësit e tij një rubrikë të re të cilën e ka hapur në “Facebook”. Aty ai...

Me gazetaren Lala solidarizohet edhe Myftiu i Tiranës: Fjala e lirë është e para

Myftiu i Tiranës, Ylli Gurra është solidarizuar me gazetaren e Neës24, Klodiana Lala, pas sulmit me armë në banesën e prindërve të saj. ‘Me Klodin...

Shqiptarët shkëlqejnë në Turqi, shpallen studentët më të mirë në Akademinë e Ankarasë

Në Akademinë e Forcës Tokësore në Ankara, kanë përfunduar studimet dhe janë diplomuar dhjetë kadetë shqiptarë, të cilët tashmë do të jenë pjesë së...