11:12 - 25 Maj, 2019

Arkiva Mujore Qershor 2018

Çastet më të bukura të ndeshjes Uruguai- Portugali të ngrira në kohë

Portugalia tashmë është duke bërë gati valixhet për tu kthyer në shtëpi pas humbjes me Uruguain. Megjithatë ndeshja dhuroi momente shumë të bukura, siç ishin...

Si do jetë moti, e diel 1 korrik

Më në fund rikthehen ditët me diell. Fillimi i muajit parashikohet të vijë i nxehtë dhe me temperaturat karakteristike të ditë së verës. Kështu...

Horoskopi i muajit korrik 2018

Dashi Ky muaj do jetë i mbushur me surpriza. Do jeni më të gatshëm për të reflektuar e për t'i marrë gjërat shtruar. Për sa...

Momentet më të bukura të ndeshjes Francë-Argjentinë në foto

Sot të gjithë Argjentinasit dhe tifozët e Argjentinës kanë mbetur pa fjalë pas ndeshjes me Francën ku Argjentina humbi me rezultatin 4-0. Por gjithsesi kjo...

Horoskopi i datës 1 korrik 2018

Dashi Sot duhet të jeni të kujdesshëm dhe nuk duhet të merrni vendime të nxituara për asnjë lloj arsyeje. Nëse keni jë lidhje fatmirësisht nuk...

Uruguai shkon në çerekfinale, kampionët e Europës ikin në shtëpi në një ditë me...

Ka përfunduar me rezultatin 2 me 1 ndeshja mes Uruguait dhe Portugalisë. Kampionët e Europës duhet të shkojnë në shtëpi. Në të njëtën ditë...

Meghan Markle e veshur si Princesha Diana, shihni fotot

Meghan Markle pa martesës me princin Harry ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me veshjet e saj elegante dhe shumë të rafinuara. Por ndoshta ajo...

Tronditet Portugalia, Uruguai shënon golin e dytë kalon në avantazh

  Kavani shënon golin e dytë në minutën e 60-të dhe kalon skuadrën e Uruguait sërish në vantazh. Pepe ka shënuar dhe golin e barazimit për...

Festë në stadium, Portugalia gjen portën e Uruguait

Pepe ka shënuar dhe golin e barazimit për Portugalinë në minuta 54. Duke i dhenë kështu zemër për të shkuar përpara skuadrës së tij. Ka...

Video/ Çfarë nuk u pa këtë javë në parlament, ngacmime me duar e të...

Me gjithë problemet e ngritura gjatë kësaj jave në parlament nuk kanë munguar as batutat dhe momentet gazmore mes ministrave e deputetëve. Për këtë ka...

Ema Andrea: Si më kanë paragjykuar pse kam qenë e bukur

Ema Andrea njihet se nga të paktat aktore që ka që ka pranuar  të flasë hapur për jetën e saj. Këtë herë në e ftuar...

Ndeshja me Portugalinë, shënon Uruguai

Ka shënur për Uruguain në minutën e gjashtë Kavali. Dy herë fituesit e Kupës së Botës, Uruguai, po  përballen me kampionët në fuqi të Europës. Fituesi...

Kupa e Botës/ Nis ndeshja mes Uruguait dhe Portugalisë

Ka nisur ndeshja mes Uruguait dhe Portugalisë. Fituesi i kësaj sfide do të ndeshet me fituesin e Francën  në çerekfinale. Kjo pritet të jetë një...

Përfundon ndërhyrja në autostradën Tiranë-Durrës, nesër hapet rruga

Sot përfundojnë punimet në autostradën Tiranë-Durrës. Drejtori i ARRSH, Afrim Qendro, në një prononcim për mediat tha se rikonstruksioni i akseve të planifikuara është bërë...

Vdekja e shoferit të Xhafajt, PD: Ngjarje mafioze

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me vdekjen e shoferit të Ministrit të Brendshëm nëpërmjet një deklarate zyrtare. PD e ka konsideruar këtë ngjarje...