11:23 - 18 Shtator, 2019

Arkiva Mujore Prill 2018

Tiranë/ Qeni shpëton burrin e rënë pa ndjenja, duke lehur lajmëroi personat e tjerë

Nuk thonë kot se qeni është miku më i mirë i njeriut. Kjo kafshë endacake që shikoni në ekran, është e para që ka...

Ponytail hair gjithmonë trend, ja modelet më të bukura!

Ponytail nga vet emri është stili i flokëve si të ponit, ky model flokësh përdoret shumë nga yjet e hollivudit si Ariana Grande, Kim...

Kryebashkiak dhe mjeshtër sportiv, Xhelal Mziu jep një tjetër ndeshje të sigurtë

Kryebashkiaku i Kamzës, njëkohësisht edhe president i ekipit të këtij qyteti po trondit opinionin sportiv me parashikimet e tij të sakta për ndeshjet e...

Sulejmani i Madhërishëm feston sot ditëlindjen, ja sa vjec mbush ai!

Aktori që ka marrë një sukses të madh nga seriali “Sulejmani I Madhërishëm” me rolin e tij si një sulltan feston sot ditëlindjen. Ai...

Gruaja nga Tirana tenton t’i vërë flakën vetes, në gjendje të rëndë e moshuara

Një grua nga Tirana ka tentuar vetëvrasjen në banesën e saj, duke u vetëdjegur me benzinë, por që për fat të mirë është shpëtuar...

Ja sa këndshëm mund të arredohet një sallon i vogël!

Të gjithë mendojmë se kur ambienti i ndenjes ose salloni është shumë e kemi shumë të vështirë për ta arreduar. Por jo, ne do...

8 fakte interesante që pamja e jashme tregon për ty!

Hulumtimet kanë vërtetuar se shkenca e leximit të fytyrave ose e fizionomisë është një tregues i qartë i personalitetit njerëzor. Megjithatë, ka shumë debate...

Blendi Klosi tregon një anë tjetër veç politikës, ja si kërcen ministri i Mjedisit!

Ka qenë një darkë vieneze ajo, ku ministri i Mjedisit, Blendi Klosi, ishte prezent. Si gjithmonë, me një sportivitet që e karakterizon, Klosi ka...

Këto dy cifte aktorësh turq kopjojnë njëri-tjetrin!

Cifti I njohur turk Neslihan Atagul ose sic njihet ndryshe si Nihan nga seriali “Dashuri e Pafund” dhe bashkëshorti i saj Kadir Dogulu kanë...

Igli Tare lë Lazion, gati posti i ri te ekipi i madh i Serisë...

Merkatoja nuk bëhet vetëm për futbollistët, por edhe për drejtorët e klubeve. Një nga më të suksesshmit në Itali është padyshim Igli Tare. Shqiptari, falë...

I dashuri i Ejshan te “Ezel” më i vogël se ajo!

Aktorja e njohur si Ejshan nga seriali “Ezel”, Cansu Dere I ka hapur krahët drejt një dashurie të re. Ata janë njohur në serialin...

Shihni këto lavamanë prej druri, do të mbeteni pa fjalë!

Ndoshta asnjëherë nuk ju ka shkuar ndërmend të vendosni lavamanë prej druri në tualetin tuaj, por pasi të keni parë fotot që Dritare.net sjell...

Euro në pikiatë, kap nivelin më të ulët që nga 2009

Monedha e përbashkët ka shënuar një tjetër rënie gjatë ditës së sotme në tregun e brendshëm valutor. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë,...

Basha përpiqet, por nuk bën dot lajm

Nga Andi Bushati  Lulzim Basha ka një dramë: sa më shumë që i duket sikur forcohet në karrigën e kryetarit të PD-së, aq më pak...

Xhirimet e vështira të aktores turke!

Aktorja e njohur turke Gokce Bahadir është një nga emrat më të përfolur të serialeve këtë sezon. Ajo vazhdon xhirimet në serialin “Ufak Tefek...