02:56 - 20 Gusht, 2019

Arkiva Mujore Prill 2018

Ja kush është mungesa e madhe e Real Madridit kundër Bayern!

Përkundër shpresës së tij të madhe për të luajtur me shqetësimin e dhimbjes, Isco është konsideruar i papërshtatshëm për t’u përballur me Bayern Munchen...

7 simptomat e infeksionit urinar që çdo grua duhet t’i dijë!

Shanset për të marrë ndonjë infeksion urinar janë të shumta. Sidomos gjatë verës, kur trupi juaj bie në kontakt  me mjedise të papërshtatshme. Infeksioni...

Kujdes! Këto shenja tregojnë se jeni të prekur nga kanceri i lëkurës!

Shkencëtarët amerikanë thonë se, 1 në 5 njerëz vuan nga kanceri i lëkurës. Tani që vera po afron, numri i njerëzve të prekur nga...

I hidhte mbeturinat para derës, parukierja i bën gjëmën fqinjës 70-vjeçe

Çuditë në vendin tonë nuk kanë të ndalur. Problemi i hedhjes së mbeturinave, i shkundjes së mbulesës dhe gjithçka tjetër mund të duket një...

Do të kesh gjoks të madh? Ha mashurka!

Mashurkat nuk janë thjesht zarzavate, por janë një mrekulli për shëndetin. Dritare.net ka hulumtuar shumë rreth tyre dhe ka zbuluar se, mashurkat janë një...

Zbulohet identiteti i një prej skafistëve që çuan 2 tonë drogë në Itali

Njëri nga katër shqiptarët, i arrestuar në Itali për trafikimin e dy tonëve marijuanë, nuk është emër i panjohur për policinë tonë. Saimir Çarku, nga...

Kore/ Përballja e parë mes dy Zonjave të Para. Kim që dashuron pazarin dhe...

Në takimin midis liderëve të dy Koreve një vëmendje të madhe morën edhe dy Zonjat e Para të vendeve. Ato janë Zonja e Parë...

Video/ Bes Kallaku surprizon Ijen, i vjen me buqetë me lule në studio

Ajo është gjyshja më e famshme e rrjeteve sociale, e cila me sensin e saj të humorit ka bërë për vete shumë fansa. Pak...

Deti/ Zhvillohet raundi i parë i bisedimeve Shqipëri-Greqi

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Evropës ka zhvilluar raundin e parë të bisedimeve më Greqinë, në lidhje me marrëveshjen e re. Lajmi është bërë...

Video/ Policia praktikon forcën, dhunojnë qytetarin me shkelma e grushte

Disa pamje skandaloze janë publikuar nga mediat në Kosovë, ku shfaqen tre polica të cilët dhunojnë një qytetar që i kanë vënë prangat. Ngjarja...

Miratimi mes kontestimeve i statutit, Ristani: Nuk duhet bërë kritikë por punë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani i ftuar në rubrikën “Opinion” teksa ka folur për zhvillimet në PD, ka folur dhe për...

Foto/ Dhitë e malit sfidojnë gravitetin

Dhitë janë kafshë që gjithmonë pëlqejnë zonat malore për t’u kullotur. Ju mund t’i keni parë ata duke u ushqyer nëpër shkëmbinj dhe zona...

Rritja e çmimit të bukës, reagon OSHEE

Pas publikimit të lajmit se prodhues të bukës pretendonin në rritjen e çmimit të bukës për shkak të rritjes së çmimit të energjisë elektrike,...

8 të famshmit me të cilët nuk do të punojë askush!

Për njerëz të zakonshëm, është ëndërr të dijë ose të jetë në vendin e yjeve të famshëm. Megjithatë, në Hollywood gjërat janë krejt të...

Dasma/ Dietë strikte për Megan dhe princin Harry, vetëm brokoli dhe kinoa

Meghan Markle dhe princi Harry tashmë i janë nënshtruar një dietë shumë të rreptë këto ditë para dasmës. Nuk është befasi, pasi mbi një...