01:25 - 18 Qershor, 2019

Arkiva Mujore Prill 2018

Plagosja  e një nate më parë në kryeqytet, zbulohen detaje të reja

Policia ka dhënë detaje të reja në lidhje me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme në kryeqytet, ku një 34-vjeçar është plagosur me armë...

Kemal i “Dashuri e Pafund” flet për dashurinë e atdheut

Aktori i njohur si Kemal nga seriali “Dashuri e Pafund”, Burak Ozcivit ka folur për herë të parë për akuzat që I janë bërë...

Kremtohen Pashkët, mesha e shenjtë në Katedralen e “Shën Palit”,

Besimtarët katolikë festuan Pashkët, ringjalljen e Krishtit. Qindra besimtarë i janë drejtuar mbrëmë Katedrales së “Shën Palit” për të marrë pjesë në meshën e...

Protesta në Rrugën e Kombit/ Nisin arrestimet, familjarët: Nuk dimë ku kemi të afërmit

Policia e Kukësit ka nisur arrestimet vetëm pak orë pas paralajmërimit të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Ministri i Brendshëm gjithashtu edhe Kryeministri bën...

Meta në festën e Pashkëve: Më shumë solidaritet ndaj shtresave në nevojë

Presidenti i vendit Ilir Meta ka uruar besimtarët katolik, në këtë ditë feste nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. Presidenti Meta shkruan: “Në këtë...

Ja disa ide brilante për arredimin e tualetit tuaj!

Të gjithë kemi dëshirë të kemi një shtëpi të bukur dhe të mirë arreduar në çdo cep të saj. Tualeti është një nga ambientet...

Horoskopi  i datës 1 prill 2018

Dashi Ditët e para të javës mund të kenë qenë mjaft të komplikuara. Dikush mund të ketë pishmane, dhe nëse keni pasur situata tensioni nuk...

Rama uron shqiptarët: Gëzuar Pashkët!

Kryeministri i vendit Edi Rama nuk ka harruar edhe këtë mëngjes të përshëndes shqiptarët me një postim në “Facebook”. Në këtë ditë feste, në...

Parashikimi i motit/ Muaji prill nis me shi dhe stuhi

Dita e parë e muajit prill vjen me temperatura më të ulëta në krahasim me ditët e kaluara. Gjithashtu sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik...

Enca: Kënga “Dua” ka edhe histori personale. I kam djegur vilën dikujt

Enca Haxhia është një këngëtare që sa herë publikon klipe nuk kalon pa u komentuar gjatë në media. Edhe këtë herë me këngën “Dua” Enca,...