10:26 - 16 Shtator, 2019

Arkiva Mujore Prill 2018

Horoskopi i datës 1 maj 2018

Dashi Nëse nuk i përkushtoheni vetes gjatë kësaj dite mos prisni që askush tjetër të mendojë për ju. Në mënyrë kategorike duhet të bëni edhe...

Vettingu/ Manjani: Vendime selektive. Visha: Po jep frytet 

Pasi ka ndjekur në distancë gjashtë seancat e deritanishme publike ndaj njerëzve të drejtësisë, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani mendon se vettingu po jep...

Nuk është në Turqi hoteli  ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️, që po të pret këtë verë

Hotel “Splendid” është një resort me 5 yje, po yje të vërteta ama. Nuk ke çfarë t'i shash, apo pëlqesh më pak. Ja, çfarë të thuash...

Si do jetë moti e martë, 1 maj

Muaji do të nis me mot të mirë e me diell. Në këtë ditë nuk do të mungojnë edhe vranësirat dhe reshjet të cilat...

Erion Veliaj u tregon fëmijeve, puthjen e parë me Ajola Xoxën

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan”, ka ndarë shumë momente nga jeta dhe puna e tij...

Rama përgjigjet në lidhje me ekstradimin e gylenistëve: Rrjet i rrezikshëm

Kryeministri Edi Rama në  intervistën për gazetaren Ilva Tare në Ora News, Rama tha se grushti i shtetit në Turqi u organizua nga një...

Akuzat e Berishës ndaj Vlahutin për arrestimin/ Ish-Presidenti Bujar Nishani rrëfen bisedën me Llallën

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka treguar për takimin e tij me ish -Kryeprokurorin Adriatik Llalla. Ai tha se pretendimi i ish-kryeminitrit Sali Berisha, i cili...

Kryeministri Rama: Në maj fushatë llogaridhënie për të gjithë

Kryeministri Edi Rama në intervistë në Tonigt me gazetaren Ilva Tare ka thënë se në maj do të nis një fushatë llogaridhënie për të...

Rama: Ja çfarë më pyeten në Gjermani për Tahirin!

Kryeministri i vendit Edi Rama, i ftuar në emisionin “Tonigh  Ilva Tare”, ka pranuar se në Gjermani e kanë pyetur në lidhje me çështjen...

Pas ndarjes, çifti i famshëm kapet mat duke u puthur !

Disa muaj pasi kanë deklaruar ndarjen Modelja Gigi Hadid dhe këngëtari Zayn Malik janë fotografuar duke u puthur në rrugë. Ata janë fotografuar duke shkëmbyer...

Vettingu/ Ja kush janë dy gjyqtarët e tjerë që japin dorëheqjen, pas Brunilda Kasmit!

Dy gjyqatrë të tjerë kan dorrëzuar një kërkesë për dorrëheqje në të njëtën ditë me gjyqatene Gjykatës së Tiranës, Brunilda Kasmi., Kërkese dorëheqje pranë KLD-së...

Basha thirrje qytetarëve: Ejani kontribuoni!

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, pas kuvendit ka përsëritur edhe një herë thirrjen për të rinjtë. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “ Facebook”,...

Ja çfarë posti të rëndësishëm ka marrë ish aktori i Portokallisë!

Aktori Erion Isai është drejtori i ri i Tetarit të Kukullave. Lajmin e ka bërë me dije në rrjetet sociale pedagogu Ergys Mërtiri. Aktori,...

Prokuroria zgjeron rrjetin e hetimeve për Saimir Tahirin

Truproja i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri është marrë për më shumë se një orë në pyetje. Sipas burimeve nga Prokuroria Elvis Rexha është marrë...

Mësueset e Kamzës, i emëron edhe qeveria, edhe Bashkia

Emërimi i mësueseve të arsimit parashkollor në Kamëz, bëhet nga dy institucione. Emisioni “Boom” ka denoncuar rastin e kopshtit “Kamza e re” ku gjatë...