11:04 - 19 Qershor, 2019

Arkiva Mujore Dhjetor 2017

Mesazhi i Tahirit për fundvit: Çdo ditë e vështirë e këtij viti është një...

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka uruar Vitin e Ri përmes një postimi në facebook. Tahiri i cili është përballur me mjaft akuza muajt që...

Ja si do të jetë moti në ditët e para të 2018!

Ditët e para të vitit 2018 do të jenë me mot me vranësira në zonat e ulëta, dhe me reshje lokale shiu e dëbore...

Defekt në nënstacionin e ish-uzinës Traktori, gjysma e Tiranës mbetet pa drita

Gjysma e Tiranës ka mbetur pa drita, pak orë para ndërrimit të viteve. Pa energji elektrike mësohet se është “Rruga Bardhyl”, zona e Brrylit, tek...

Lëvizja surprizë, Mavraj drejt klubit të njohur turk

Pas Armando Sadikut i cili pritet të transferohet në merkaton e janarit në Istambul Beshiktash, në mediat turke po qarkullon një tjetër lajm i...

Tri pritshmëritë evropiane të 2018 në Tiranë

Nga Mero Baze  Viti 2018 vjen me tri pritshmëri të mëdha të cilat kanë të përbashkët identitetin perëndimor të Shqipërisë. Ai po hyn në Shqipëri...

Ja 10 filmat më të mirë të 2017!

Ka qenë një vit i çuditshëm për filmat në Hollywood ashtu siç ishte një vit i çuditshëm për Amerikën. Një sezon 12 mujor i...

Ambasadori Lu uron shqiptarët: Të ndërtojmë një të ardhme më të sigurt

Përmes një postimi në faqen e Ambasadës amerikane, ambasadori i SHBA në vendin tonë ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e Vitit të...

Media prestigjioze italiane shpall Ramën njeriun e vitit

Stili i veshjes së kryeministrit Rama është komentuar gjerësisht. Veshja e tij në aktivitete të ndryshme ndërkombëtare, e sidomos në Samitin e Triestes në...

Bushati uron Vitin e Ri: 2018, vit vendimtar për të ardhmen evropiane të Shqipërisë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ka uruar gjithë shqiptarët brenda dhe jashtë vendit për vitin e ri 2018. “Viti 2018 është...

Urimi i Albin Kurtit: Më shumë barazi, drejtësi dhe solidaritet

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti u ka uruar Vitin e Ri të gjithë qytetarëve. Kurti shkruan se shpreson se në vitin e ardhshëm do të...

Rama bën vajzën rome këshilltare të ministrit

Eriglisa, nje vajze e komunitetit rom ka marre surprizen e madhe nga kryeministri Rama, i cili ndoqi nga afer gjithe rrefimin e dhimbshem te...

Heqja e mandatit të Rakipit, reagon PDIU: Nuk është paraqitur asnjë argument ligjor

PDIU ka reaguar për herë të parë në lidhje me kërkesën e Prokurorisë pë heqjen e mandatit të deputetit Aqif Rakipi. PDIU thotë se pasi...

Përlotet Rama, i veshur si babagjysh surprizon live Leon e paralizuar

Kryeministri Edi Rama i ftuar në “E Diela Shqiptare” ka ndjekur live historine e Leos, ne rubrikën “Ka një mesazh për ty”. Teksa ka hyre...

Foto/ Krishtlindjet dhe Viti i Ri i politikanëve, mes dhuratave të shtrenjta dhe...

Më 25 dhjetor, besimtarët e krishterë, zakonisht, preferojnë të shkojnë në meshë. Për ta është ditë e rëndësishme, dita e Lindjes së Krishtit. Siç...

Si e shohin fëmijët, ja si përgjigjet Rama!

Kryeministri Edi Rama ka qenë i ftuar në emisionin “E Diela Shqiptare” ku është pyetur nga Ardit Gjebrea se si e shohin fëmijët atë. Rama...