20 gjëra që nuk ia u kanë mësuar kurrë në shkollë

Shpesh për të qenë “politikisht korrekt”, ka shume gjëra që nuk ia u kanë mësuar ne shkollë.

Ju kanë pëlqyer uniformat e ushtarakëve dhe nazistëve gjermanë gjatë Luftës së Dytë Botërore? Mund ti urreni por nuk ka pse të mos i admironi. Ka qenë një stilist me famë kostumet e të cilit i veshim edhe sot e kësaj dite. Edhe ne të dritare.net na pëlqejnë. Ishte i preferuari i Hitlerit dhe hapte dy herë në vit ekspozita të cilat vizitoheshin nga Fyhreri personalisht.
E keni idenë si dukeshin gratë iraniane para revolucionit islamik?
Po pikturat e Hitlerit kur ende dëshironte të ishte piktor?
Të gjitha këto në një set fotosh që nuk i keni parë kurrë në shkollë:
Foto e kokes,1,2, pikturat e të riut Adolf Hitler

Foto 3,4,5 gra iraniane përpara revolucionit islamik ne 1978

Foto 6 Orkestra e Titanik. I rane veglave deri ne fundosjen e anijes, duke ju dhene keshtu kurajo pasagjereve.

Foto 7 Hija e nje njeriu qe e projektoi bomba atomike e hedhur ne Hiroshima

Foto 8 Unaze vikinge me mbishkrimin “Per Allah”

Foto 9 Ne fillim te shekullit te 20-te, heroina eshte perdorur per te kuruar kollen

LEXO DHE :  Diferenca mes Arben Ristanit dhe Lulzim Bashës, para së njëjtës akuzë

Foto 10 Ngjan se romaket kane qene inxhiniere te zot. Jo me kot rruget e ndertuara nga ata, jane te perdorshme edhe pas 2.000 vjetesh

Foto 11 Proteze

Foto 12 Uniforma gjermane te Luftes se Dyte Boterore te dizenjuara nga Hugo Boss

Foto 13 Jo gjithmone policia e Nju Jorkut ka qene e sjellshme. Doreze hekuri e vitit 1864 e perdorur nga ana e tyre per “dialog” me te arrestuarit

Foto 14 Ne barkun e nje nendeteseje te Luftes se Pare Boterore. Digitalizimi ka ndihmuar jo pak ne zvogelimin e mekanikes

Foto 15 Argentavis eshte me siguri zogu me i madh qe ekziston ne toke

Foto 16 Perpara se ta perdorte Hitleri, zvastika ka qene nje simbol i fatit te mire per 3.000 vjet

Foto 17 Peshkim i begate ne Rusine e vitit 1924

Foto 18 Ja si flinin shtepiaket angleze qe sherbenin ne shtepite e aristokrateve ne shekullin e 19-te.

Foto 19 Foto e Gjermanise nen sundimin nazist. Nuk  mund ti akuzosh per ngjyra te zbehtaPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.