16 shenjat paralajmëruese të leucemisë, që nuk duhet t’i injoroni

Leucemia është një kancer i gjakut dhe palcës së kockave, një malinj që shkakton prodhim jonormal të qelizave të gjakut. Meqë qelizat e pashëndetshme të gjakut i turbullojnë ato të shëndetshmet, funksioni i gjakut fillon të përkeqësohet dhe mund të vëreni edhe simptoma fizike. Sëmundja mund të përkeqësohet shpejt, nëse prekeni nga leucemia akute. Ajo përhapet ngadalë dhe përkeqësohet me kalimin  e kohës. Pavarësisht se shpeshherë zbulohet nga analizat dhe testet laboratorike, është më mirë që ta parandaloni, duke ditur shenjat dhe të bëni një vizitë speciale te mjeku. Leucemia shkakton simptoma, të cilat janë shumë të lehta për t’u vënë re. Dritare.net i ka sjellë për ju këto shenja.

LEXO DHE :  Me kokë në tortë. Emina Çunmulaj poston videon qesharake nga ditëlindja e vajzës

Lodhje dhe dobësi

Probleme me frymëmarrjen

Për më shumë klikoni në fotogalerinë më poshtë./Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

Vëmendje: Nëse këtë artikull  e keni hapur nga Facebook, për të shikuar fotogalerinë e plotë ju lutem klikoni në, www.dritare.net.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.