16 foto para dhe pas, që do ju lënë pa fjalë!

Është gjithmonë interesante të shikosh foto para dhe pas, duke i krahasuar ata deri në detajin e fundit. Disa nga fotot fshehin transformime, ndërsa disa të tjera fshehin histori të trishta që janë kthyer në lumturi. Dritare.net ju sjell 16 foto para dhe pas, që do ju lënë pa fjalë dhe do ju bëjnë t’i shikoni dy here.

1. Michigan, pamja në orën 9 dhe pamja në orën 11 të mëngjesit.

 

2. Richard Arvin Overton ka festuar ditëlindjen e 112-të. Ai është veterani më i vjetër i Luftës amerikane që jeton dhe mashkulli më i vjetër në SHBA.

 

3. Ky transformim e bëri këtë djalë të duket më i bukur dhe më i buzëqeshur.

 

4. Dita kur blenë furgon familjar në 1999 dhe dita kur e shitën 2017.

 

5. Rrugicat në Universitetin e Ohajos u shtruan në bazë të rrugëve të dëshiruara të nxënësve.

 

6. Një ndërtesë e restauruar nga shekulli i 17-të në Angli.

 

7. Ky është Beni, macja që jetoi pavarësisht parashikimeve të veterinerit.

LEXO DHE :  Ekspozita “As you go”, nga Anri Sala, kryelajmi kulturor në Spanjë

 

8. Një ditë para adoptimit dhe disa muaj më vonë.

 

9. Ky burri në foto ka qenë 5 vjet me kancer, në foton e dytë është pas 52 javësh kimioterapi.

 

10. Pas evakuimit të zonës gjatë katastrofës bërthamore të Çernobilit, 2 vëllezërit gjetën makinën e tyre të braktisur 30 vjet më vonë.

 

11. Është bërë një kurorë me lajthi, por ketrat kanë menduar se ishte darka e tyre.

 

12. Kur tregon patriotizëm.

 

13. Para 5 ditësh, lulja në të djathtë ka qenë më mbeturina.

 

14. Arktiku para dhe pas 100 vjetësh.

 

15. Mbretëresha Elizabeta II dhe burri i saj Philip, Duka i Edinburgut, 70 vjet së bashku

 

16. Dy vite më parë një burrë u ul në këtë vend ditën para se të fillonte kimioterapinë, ndërsa gruaja e tij u ul mëngjesin kur mori vesh se ai ishte ndarë nga jeta./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.