15 kafshë unike, që është e vështirë të besosh se janë reale

Sipas shkencëtarëve, planeti ynë është shtëpia e rreth 8.7 milionë llojeve të bimëve dhe kafshëve. Është e mahnitshme që pas qindra vitesh të studimeve biologjike, vazhdojmë të kërkojmë dhe të gjejmë lloje të reja të kafshëve, zogjve, insekteve dhe peshqve. Disa nga këto krijesa duken kaq unike saqë është vështirë të besohet se jetojmë në këtë planet. Duket se natyra nuk do të ndalet kurrë duke sfiduar imagjinatën tonë dhe duke na habitur me kreativitetin e saj. Dritare.net, në galerinë më poshtë, do ju tregojë disa nga kafshët më unike në botë./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Xhisiela Maloku/ Prokuroria pushon hetimet për kërcënimin e oficerit Nuhu: Nuk ka provaPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.