12 ushqime që duhet të shmangni, nëse jeni me artrit!

Akulloret

Artriti është një nga sëmundjet më të shpeshta që prek një në tre persona, duke iu shkaktuar dhimbje të nyjve dhe vështirësi në kryerjen e aktiviteteve të përditshme. Kur keni artrit, ju doni të mbani inflamacion në minimum. Por si arrihet kjo? Dritare.net do t’ju tregojë në galerinë më poshtë disa nga ushqimet që duhet të shmangni, për t’u ndjerë mirë./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Gjashtë mënyra të thjeshta për të humbur peshë te këmbët

Ëmbëlsirat

Ëmbëlsirat

Margarinën

Margarinën

Bukën e bardhë

Buka e bardhë

Nëse nuk iu shfaqet galeria, klikoni këtu

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.