11 tipe njerëzish që gjithmonë mbeten të vetmuar!

Sipas një studimi 60% e njerëzve janë të vetmuar. Në ditët e sotme një faktor shumë ndikues është edhe përdorimi i rrjeteve sociale.

Dritare.net sot në këtë artikull do ju tregojë rastet të ndryshme ku janë zbuluar  11 lloje njerëzish që zakonisht janë gjithmonë të botën e tyre. Djali mamaje imagjinoni të merrni një ftesë nga një djalë mamaje për një filxhan kafe pas darkës, por me kushtin që të flisni në heshtje sepse prindërit e tij po flenë në dhomën tjetër.

Kjo tregon  se ai që zgjodhi jetën me prindërit. në këtë situatë ju do keni çdo gjë, nga mami i këtij djali, por ju nuk do të keni një burrë të mirë veçse një person që vazhdon të jetë i varur pavarësisht moshës.

Tifoz

Nëse jeni tifoz për një sport, dhe shokët tuaj gjithmonë zhgënjehen nga sjellja juaj duke qenë se nuk i bashkohesh grupit, duhet të bësh një reagim. Familja të vë ca kushte deri një moshë të caktuar por jo më shumë. Nëse vazhdon e njëjta histori me zënka e të bërtitura çdo ditë duhet t’i jepni zgjidhje këtij problemi për një jetë sa më të mirë.

Skulptor

Ky person percepton partnerin e tyre si një person që është në gjendjen më të mirë të mundshme duke mos treguar të vërtetën.  Nëse krahasohen vazhdimisht me të tjerët dhe u thuhet që të mos vishni ato xhinse ose ta ktheni trupin tuaj në formë më të mirë, do të thotë se keni qenë “me fat” të mjaftueshëm për të takuar një “skulptor”. Gjëja më interesante është se “skulptori” ndihet ‘OK’ personalisht që ka ndonjë nga këto pa përsosmëri.

Shakaxhi


Ky person është i gatshëm të tregojë të gjitha historitë e tij interesante, anekdotat dhe shaka gjatë gjithë natës. Ai nuk është i interesuar të dëgjojë të tjerët, por të flasë vetëm ai. Nëse përpiqesh të shtosh një histori në monologun e tij, ai do të të ndërpresë me një histori tjetër. Pra, në vend që të shkosh me një ide se mund të kesh diçka serioze me këtë person, është më mirë të shkosh vetëm të shohësh një shfaqje, jo për gjë tjetër.

LEXO DHE :  Korrupsioni që tronditi Maqedoninë/ Vendoset paraburgim për kryeprokuroren Janeva

Dorëlëshuar

Njerëzit që janë shumë dorëlëshuar mund ta ftojnë një vajzë me të cilën duan të kenë një histori do të rezervojnë tavolinën më të mirë në restorantin më të shtrenjtë  për ta bërë atë të besoj se është personi i duhur.Por herën tjetër mund të ndodhë që ai do të kërkojë hua 10 dollarë.

Grindavec

Bifteku i ftohtë, qumështi i skaduar, një grimcë pluhuri në një dhomë hoteli apo çdo gjë mund të jetë një arsye për t’u ankuar për këtë lloj personi. Për grindavecët këto probleme janë të pëlqyeshme për to në mënyrë që të nisin një zënkë në çift.

Njerëzit e varur nga smartphone

 

Trillues

Ka raste kur ju tregoni histori prekëse për mënyrën se si keni humbur një qen në fëmijërinë tuaj dhe në momentin më dramatik të tregimit ju vëreni se partneri juaj nuk e ka mendjen tek ju por tek telefoni duke pare diçka tjetër. Nëse partneri juaj jeton në mënyrë të varur nga mediat sociale, ndoshta s’është personi i duhur për të vazhduar më shumë.

 I dëshpëruar

Ky lloj personi dëshiron të martohet kaq keq që ata të krenohen para të tjerëve. Ndoshta një djalë, duke i kërkuar një vajze që ditën  e parë të takimit sesa fëmijë do kenë bashkë mendon se po tregohet serioz, por s’është aspak e për shtatshme në këtë moment.

Aktivist

Njerëzit të cilët ndjekin një ide dhe shpesh tentojnë marrin në grupin e tyre njerëz të rinj. Dhe është jetësore që ata të kenë partnerin e tyre t’i ndajnë plotësisht idetë e tyre.

Prandaj, ju keni 2 opsione nëse doni të bashkoheni me një njeri të tillë me këto ideologji apo me dikë tjetër që mendimet ju përshtaten më shumë./Përshtati nga Brightside A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.