​ Aplikacioni për gay probleme me sigurinë, bën publike fotot intime

Aplikacioni “Jack’d” i cili përdoret nga personat gay, ka pësuar probleme të mëdha të sigurisë kohët e fundit.

Në këtë aplikacion janë bërë publike fotot e përdoruesve nudo, që ka shkaktuar reagime të forta tek ky komunitet.

Çdokush që e dinte se ku të klikonte mund të shihte miliona foto private nudo, edhe nëse nuk kishte llogari të hapur në aplikacionin Jack’d.

LEXO DHE :  310 milionë euro pasuri/Ja kush është spanjolli që u terrorizua nga Mihal Kokëdhima

Hulumtuesi Oliver Hough tha për BBC News se ai kishte raportuar këtë problem tek “Jack’d” rreth një vit më parë.

Kompania nuk ka pasur një reagim zyrtar por është mësuar se po punon për të rregulluar këtë problem./ I.M-Dritare.net

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.