Zyrtare/ Luis Enrique zgjidhet trajneri i Spanjës, pas dështimit të kombëtares në Rusi 2018

Federata Spanjolle e Futbollit ka shkarkuar trajnerin Fernando Hierro pas eliminimit të Spanjës nga Kupa e Botës, Rusi 2018.

Në vend të tij, trajner i ri është emëruar Luis Enrique ish-trajner i Romës.

Spanja u eliminua në fazën e 1/8 nga Rusia në kampionati ne botës.

LEXO DHE :  Nga këngëtare, në vlogere në Youtube. Tani mund të gatuajmë me Nertila Kokën!

Kontrata e re e Enriques është e vlefshme për dy vite, deri në 2020./ I.M-Dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.