Zv/ministri i Brendshëm: Së shpejti lajme të mira për pagën e policëve

I ftuar në “Dritare me Rudinën”, në Vizion Plus, zv/ministri i Brendshëm, Stefan Çipa foli për ndryshimin e fytyrës së policisë, investimet në fushën e infrastrukturës. Ai dha edhe një lajm të ri për Policinë e Shtetit. Çipa tha se gjatë tre viteve të qeverisë Rama, paga e policëve është rritur 25% dhe pasi Ministri Tahiri, kërkoi publikisht sërish, rritje page për policnë, së shpejti priten lajme të mira për pagat. Mesa duket është çështje ditësh shpallja nga Kryeministri, e këtij lajmi që dha zv/ministri i Brendshëm në “Dritare me Rudinën”./dritare.net

LEXO DHE :  Vidhen 100 pasaporta, reagon Ministria e Jashtme: Ja kujt i përkisnin!

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.