Zjarri masiv, shkrumbon pyjet në Librazhd

Një zjarr masiv ka rënë në pyllin midis fshatit, Xhyrë dhe Dardhë, në Librazhd. Flakët janë përhapur me shpejtësi të madhe, pasi janë ndihmuar edhe nga era e fortë. Për shkak të rrugës së keqe dhe terrenit të vështirë, edhe ndërhyrja për të shuar flakët është e pamundur. Zjarrfikëset janë nisur për të shuar flakët, ndërkohë dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Ide si të kombinoni xhaketat xhins, në pranverë dhe verë!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.