Zgjedhjet në SHBA/ Republikanët mbajnë Senatin, demokratët Dhomën e Përfaqësuesve

Në SHBA janë mbyllur votimet, dhe minutë pas minute jemi në pritje të përfundimit të numërimit të votave. Shumicën e Senatit e morën republikanët, ndërsa Dhomën e Përfaqësuesve arritën ta marrin me shumicë votash demokratët.

Pjesëmarrja në zgjedhje ka qenë e lartë, dhe gara vazhdon. Demokratët synojnë dy Dhomat e Kongresit për të pasur nën kontroll agjendën e qeverisë së Donald Trump.

LEXO DHE :  Foto/ Kate Middleton, e mahnitshme për Pashkë

Mediet amerikane po flasin për një shtim të lart të numrit të grave, të cilat kanë kandiduar për poste politike, dhe shihet si një ‘valë rozë’ në këto zgjedhje afatmesme në SHBA./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.