Zgjedhjet në SHBA: Demokratët fitojnë në Dhomën e Përfaqësuesve

Demokratët në SHBA, kanë marrë fitoren për Dhomën e Përfaqësuesve në zgjedhjet afatmesme, duke i dhënë kështu, një goditje Presidentit Trump.

Duke marrë nën kontroll dhomën me të ulët të Kongresit, demokratët do mund të kenë mundësi të pengojnë agjendën e Trump dhe ta kontrollojnë atë.

LEXO DHE :  Festa e Pashkëve/ Papa Françesku shtrihet në dysheme për lutje

Republikanët e Donald Trup janë përgatitur, dhe kanë vendosur të forcojnë kontrollin e tyre në Senat.

Votimi i së martës shihet si një referendum mbi presidentin. Ky cikël zgjedhor u quajt si ‘viti i gruas’, sepse ka pasur shumë kadindatura pë poste, nga gratë./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.