Zgjedhjet në Mal të Zi, fiton sërisht Gjukanoviç

Procesi i votimit për zgjedhjet Presidenciale në Mal të Zi kaloi i qetë në 1200 qendrat e votimit. Të drejtë vote kishin 520 mijë malazezë, ku 22 mijë prej tyre janë shqipëtarë.

Në garë janë 7 kandidatë, por përballja e fortë është ajo e Milo Gjukanoviç, liderit pro-europian, partia e të cilit udhëheq Malin e Zi prej 28 vitesh dhe në anën tjetër, Mladen Bojaniç i Frontit Demokratik një parti kjo nacionaliste ekstremiste proserbe.

LEXO DHE :  Ja si ndikon kafeja për kancerin e prostatës!

Shqiptarët në Mal të Zi u bashkuan për të dhënë votën për Milo Gjukanoviçin./d.m-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.