Ylli i Barcelonës drejt Arsenalit për 100 milionë euro

Merkatoja e këtij sezoni duket se po sjell mjaft surpriza, në të gjitha klubet evropiane.

Tanimë ekipi i Arsenalit dëshiron që sezonin ta nis me lojtarë të fortë, dhe të dominojë Premier Ligën angleze, dhe për këtë gjë i duhet të “godasë në shenjë” në këtë merkato, aspak të qetë.

LEXO DHE :  Rënia e lindjeve, pesë qarqet më të prekura!

Anglezët po kërkojnë që të blejnë yllin e Barcelonës, Osmane Dembele, i cili një vit më parë është blerë nga Dortmundi.

Ende nuk dihet vendimi i Barcelonës, por Arsenali duket s ka gati 100 milionë euro për Dembelenë./ I.M-Dritre.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.