Xhisiela/ Rrexhep Rraja kërkon lirinë, por nuk merr pjesë në seancën gjyqësore

Sot pritet që Gjykata e Aplit Tiranë, të japë masën e sigurisë për djalin e deputetit të PS-së, Rexhep Rraja. Ndërsa seanca ka nisur në 10:30 mësohet se Rraja nuk ka marrë pjesë në Apel.

Avokati i tij Ilir Murati,  e ka përfaqësuar duke e mbrojtur me justifikimin  se denoncimi nga Xhisiela Maloku është bërë për motive xhelozie dhe se nuk ka të bëjë fare me përndjekje. Sipas Muratit, vepra penale e përndjekjes nuk qëndron.

LEXO DHE :  Zgjedhjet lokale, Balla zyrtarizon kandidatin për Prrenjasin

“Vepra penale e përndjekjes nuk qëndron. Të shfuqizohet vendimi i gjykatës së Krujës. Të bëhet lirimi i klientit tim Rexhep Rraja. Xhisiela e ka bërë kallëzimin për xhelozi”, është shprehur Murati./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.