Vrau dy shokët dhe plagosi katër të tjerë, dënohet me burg të përjetshëm

Gjykata e Shallës së Parë në Shkodrës ka dënuar me burgim të përjetshëm Miklovan Parubin, i cili akuzohet për ‘vrasje në bashkëpunim’. Gjithashtu gjykata ka dënuar me 3 vite burg bashkautorin e ngjarjes shtetasin M. Shpijatin.

Miklovan Parubi për ngjarjen e ndodhur vitin 2016, ku vrau 2 persona dhe plagosi 4 të tjerë në

LEXO DHE :  Sulm masiv, piratohen 770 milionë emaile

Parubi është autor i një ngjarje tragjike të ndodhur në Shkodër në vitin 2016. Shkodrani qëlloi me kallashnikov shokët e tij, duke lënë dy të vrarë dhe 4 të plagosur. Të vdekur mbetën Ajet Sahiti dhe Gacalin Kopshti. V.D/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.