Vrau Artan Cukun, Shalari i shpëton burgimit të përjetshëm

Mikel Shalari, i cili akuzohet për vrajën e komisarit Artan Cuku një vit më parë i ka shpëtuar burgimit të përjetshëm, pasi ka pranuar të bashkëpunojë me drejtësinë.

 

Shallari ka marrë statusin e “bashkëpunëtorit të drejtësisë” dhe ka treguar se urdhrin e ka marrë nga Bledar Jambelli.

LEXO DHE :  S’dini ku të shkoni me pushime? Këto janë 8 plazhet më të bukura!

Marrëveshja për statusin është dërguar në gjykatë dhe si rrjedhim ai përfiton dënim të shkurtuar. Shalari akuzohet për vrasje për shkak të cilësive të veçanta./ I.M-Dritare.net

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.