Vjeshta është stina e shegëve, ja si ta përdorni për të zhdukur rrathët e syve

 

Shega sfidon të gjitha produktet  kozmetike kundër rrudhave dhe çdo lloj operacioni plastik. Zakonisht ju ndodh shumë vajzave që t’ju krijohen rrathët e zinj poshtë syve. Janë të bezdisshëm, të bëjnë të dukesh keq në pamjen e jashtme si dhe në gjendjen psikologjike.

Por vajza nuk keni pse mërziteni sepse ka me qindra maska që ndihmojnë në heqjen dhe kurimin e tyre.

Tani jemi në stinën e vjeshtës, dhe fruti i parë që na vjen ndërmend sapo përmend vjeshtën është shega.

Maskën me shegë mund ta bëni në pak minuta, përveçse do ju bëjë shumë mirë edhe do argëtoheni pafund ndërkohë që bëni maskën.

LEXO DHE :  Papa Françesku për Pashkët: Mos humbni shpresën, mos u dorëzoni para problemeve!

Do ju duhen mesatarisht 20 deri në 30 kokrra shegë, 1 lugë gjelle me kos, 2 lugë çaji me mjaltë, 1 lugë vaj ulliri. Krijoni një masë homogjene me këto 4 përbërës, dhe aplikoje lehtë poshtë syve si dhe në fytyrë. Mbajeni për vetëm 20 minuta dhe pastaj lajeni me ujë të ftohtë e të bollshëm. Nuk do zhgënjeheni pasi ta provoni dritare.net ju sugjeron ta provoni./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.