Videopërgjimi Meta-Prifti, Berisha: Nuk e mohuam ekzistencën, por ishte e manipuluar

Ish-kryeministri Sali Berisha  nga emisioni “Studio e Hapur” I është rikthyer vidopërgjimit të Dritan Priftit dhe Ilir Metës, video kjo që tronditi skenën politike asaj kohe.

Berisha konfirmon ekzistencën e një video të tillë, por sipas tij ajo ka pasur manipulime.

“Ato kanë manipulime, por nuk jo se nuk kanë ekzistuar. Ka qenë video e mister çimkës, unë nuk kam thënë.

Është fjalë për avokat Ngjelën, erdhi me orë dhe kishte varur orën. Një njeri që kishte ndenjë në burgje 17 vite. Unë nuk ke kam mohuar.

LEXO DHE :  Shikoni këto mënyra të thjeshta për organizimin e shtëpisë tuaj!

Është regjistrimi tjetër, që ka bërë Edi Rama me Filip Çakullin, ne nuk e mohuam që nuk është, por ai kapërcente nga sekonda e 29 në 31, pastaj ata e përgënjeshtruan. A, Ilir Meta, ai ka dhënë dorëheqjen. Erdhi dhe më tha që nuk dua  që të hetohen si zv/kryeministër”, tha Berisha./ I.M-Dritare.net

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.