Video/ Kroacia në finale, por shikoni se çfarë po ndodh në Zagreb

Kroacia siguroi sonte për herë të parë në histori finalen e një Botërori pasi mundi në kohën shtesë Anglinë me rezultatin 2-1.

Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes festa në kryeqytetin e Kroacisë, Zagreb, ka qenë e papërmbajtur.

LEXO DHE :  Arrestohet Attila Biro, gazetari investigativ rumun, që bashkëpunoi me dritare.net

Mijëra qytetarë janë mbledhur në shesh për të festuar këtë arritje historike të kombëtares së tyre./d.m-dritare.net

Festime tifozesh kroaci

Gepostet von Dritare.net am Mittwoch, 11. Juli 2018

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.