Video/ Detaje të reja për rrëzimin e avionit në Algjeri, 181 të vdekur

Ngjarja tragjike  paradites së sotme në Algjeri,  ku u rrëzua një avion ushtarak, pasoi 181 viktima.  Nga videot e hedhura në inernet, shikohet qartë momenti i nxjerrjes së trupave të pajetë të viktimave.

1

Mediat e huaja raportojnë se avioni u rrëzua në Algjeri, pranë aeroportit në Boufarik, që ndodhej rreth 30 kilometra në jugperëndim të kryeqytetit algjer. Një burim ushtarak algjerian tha për transmetuesin lokal të lajmeve Al-Hadath se nuk ka të mbijetuar. BBC duke iu referuar mediave lokale raporton se avioni kishte më shumë se 200 persona në bord./K.Ç/dritare.net

LEXO DHE :  Shef Alfred Marku, sjell “Dashuri Fisnike”, një recetë kuzhine për të mos u humbur

1

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.