Video/ Blendi Fevziu, i bashkohet protestës së studentëve

Gazetari, Blendi Fevziu, i është bashkuar protestës së studentëve përpara Ministrisë së Arsimit. Siç shihet në pamjet më poshtë një grup studentësh janë mbledhur rreth tij dhe po e informojnë mbi kërkesat që ata kanë.

Studentët, me fatura në duar i tregojnë Fevziut tarifat e shtrenjta që duhet të paguajnë çdo vit, në universitetet shtetërore të Tiranës.

Studentët janë ngritur në protestë që prej dy ditësh dhe kërkojnë ulje të tarifave të studimit./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Si do të jetë moti sot, e premte 14 dhjetor 2018

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.