Video/ Basha: Qeveria po dhunon dhe helmon shqiptarët

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka ndarë me ndjekësit në Facebook, një video nga protesta e 13 prillit. Basha shkruan se, kjo qeveri po i dhunon dhe helmon shqiptarët.

“Ne e kemi bërë zgjedhjen: me njerëzit kundër një qeverie-bandë dhe kryehajdutit të saj që pasi i ka vjedhur dhe braktisur, tani i dhunon dhe i helmon ata! 
Ky kryeminister hajdut është kapur duke vjedhur shqiptarët dhe duke blerë votat e tyre bashkë me krimin. 
Kjo qeveri-bandë u vuri kryqin shtëpive të shqiptarëve, i ka vënë kryqin të ardhmes sonë evropiane. Prandaj tani populli i ka vënë kryqin kësaj bande hajdute dhe nuk do të ndalet! #shqiperiasieuropa”,- shkruan Basha./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Meta uron Pashkët dhe u dërgon mesazh politikës: Të forcojmë bashkëpunimin, për interesin kombëtar

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.