Video/ Artistët përshkallëzojnë protestën, marshim para Kryeministrisë

Qytetarët të mbështetur nga shoqëria civile kanë nisur marshimin nga Teatri Kombëtar drejt Kryeministrisë, si përshkallëzim i protestës së tyre. Ata kërkojnë anulimin e ligjit që i hap rrugë  prishjes së Teatrit .

Në duar protestuesit mbajnë pankarta me shkrimin “mbro teatrin” dhe “pa teatër, pa MSA ska Europë”. Ndërkohë në sfond dëgjohen thirrjet “Rroftë Shqipëria, poshtë diktatura” si dhe “Teatri është i joni”. /d.m-dritare.net

Opozita bashkë me qytetarët prej muajsh protestojnë kundër aferës korruptive te Edi Ramës me pastrimin e parave të pista të drogës dhe korrupsionit nepërmjet shembjes së Teatrit e ngritjes se kullave.

Gepostet von Lulzim Basha am Donnerstag, 12. Juli 2018

LEXO DHE :  Kryemadhi: Sot deputetët e opozitës janë të lirë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.