Varrimi i Kacifas/ Eurodeputetja qiprote mbërrin në Bularat

Eleni Theocharous, eurodeputeja qiprote, ka mbërritur në shtëpinë e familjes së Kostandinos Kacifas, në Bularat të Gjirokastrës.

Në deklaratat e saj, Theocharous ka bërë thirrje që çështja e vrasjes së Kacifas, të dërgohet në Parlamentin Europian.

LEXO DHE :  Facebook, shkaktari i një të tretës së divorceve në SHBA, dhe kuriozitete të tjera që mund të mos i keni ditur

“Mund të arrestohej, por u vra. U ekzekutua nga policia shqiptare”, u shpreh ajo, disa ditë më parë.

Ceremonia mortore e minoritarit grek, Kostandinos Kacifa, do zhvillohet në orën 13:00./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.