Vajza, nëse jeni të shkurtra, mos i bëni këto gabime në veshje!

Është një sfidë për vajzat e shkurtra të vishen siç ata duan, por dritare.net më poshtë, ka sjellë disa këshilla  që do ndihmojnë vajzat e shkurtra të vishen bukur dhe pa gabime

Pulovrat e gjera

Ka shumë vajza që i adhurojnë t’i veshin rrobat e gjera, sepse janë të lirshme dhe të rehatshme, por këto lloj veshjesh për vajzat e shkurtra nuk janë të duhurat. Veshjet e gjera ju tregojnë shumë të shkurtër, prandaj përpiquni t’i shmangni.

Pantallona të gjera

Pantallonat apo tutat e ngushta  duken shumë më bukur te një vajzë e shkurtër, sese ata të gjerat. Këto lloj veshjesh fshehin këmbët dhe ua bëjnë të padukshme. Nëse ju i vishni, dritare.net sugjeron t’i vishni me taka të larta.

Çanta të mëdha

Duhet të shmangni çantat e mëdha dhe çantat e shpinës , ju vajzat me trupin e shkurtër. Gjeni një çantë të përshtatshme me madhësinë e trupit, sepse të mëdhatë bëjnë një kontrast shumë të madh me trupin tuaj.

Fustane deri poshtë gjurit

Image result for MID-LENGTH SKIRTS OR DRESSES

Nëse doni të vishni fustani, vishini ata deri në gjunjë ose sipër gjunjëve. Nëse vishni më të gjatë do shkaktoni humor te të tjerët, dhe do dukeni shumë e vogël.

Çizme të gjata

Vajzat e shkurtra në përgjithësisht veshin çizme të gjata, por dritare.net sugjeron të vishni çizme deri në kyçin e këmbës, sepse në këtë mënyrë nuk do fshihni këmbët.

LEXO DHE :  Plane për fundjavë? Si do të jetë moti të shtunën!

Golfat

Vajzat e shkurtra nuk duhet të veshin golfa, sepse do ju bëjnë të dukeni të vogla dhe njerëzit do ju kritikojnë. Dritare.net ju sugjeron jakat V ose të rrumullakëta.

Pallto dhe xhaketa gëzofi

Vajzat që veshin pallto me gëzof gjatë dimrit, duken joshëse dhe simpatike, por për vajzat e shkurtra kjo është një veshje e papërshtatshme.

Këpucë të rrumbullakëta

Image result for rounded shoes

Vajzat e shkurtra përgjithësisht kanë edhe këmbën e vogël, dhe një këpucë e rrumbullakët do ju tregojë të vogël. Dritare.net ju sugjeron t’i shmangni.

Flokët e gjata

Një vajzë e shkurtër me flokë të shkurtër, duket më e këndshme sesa me të gjatë. Flokët e gjatë ju bëjnë të dukeni me të vogla dhe të imëta. Edhe nëse i keni flokët e gjata kapeni topuz, ose bishtaleca.

Kapele të mëdha

Kapelet  e mëdha ju bëjnë të dukeni shumë të vogla, prandaj mos i vendosni. Dritare.net këshillon për ju kapele të vogla dhe shalle.

Syze dielli të mëdha

Related image

Kur blini syze dielli, kontrolloni të përshtaten me formën e fytyrës dhe trupit. Syzet e mëdha duken shumë shëmtuar në një fytyrë të vogël./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.