Ushqimet që parandalojnë rrudhat!

Rrudhat, për pjesën më të madhe të femrave, janë makthi më i keq. Shumë nga ne përdorin ilaçe, kremra dhe disa ndërhyrje kirurgjikale për t’i zhdukur rrudhat. Por nuk ka pse të ndërlikohet çdo gjë, apo të dëmtojmë shëndetin tonë. Largimi i rrudhave mund të bëhet edhe me anë të ushqimeve. Si? Hormoni kryesor që prek lëkurën dhe i shkakton dëmtime është testosteroni, prandaj është e rëndësishme që të ndiqni një dietë të balancuar për të mbajtur nën kontroll nivelet e tij. Në këtë artikull të dritare.net do të njiheni me ushqimet që mbajnë nën kontroll hormonet, dhe parandalojnë shfaqjen e rrudhave, akneve apo puçrrave në lëkurë.
Nëse ju hani si duhet dhe ushqimet e duhura, më besoni, rezultatet do të jenë mahnitëse. Dritare.net ka sjellë për ju ushqimet që duhet të hani për të parandaluar dhe zhdukur rrudhat. Mos i humbisni! Ps: Nëse nuk ju hapet fotogaleria, hyni më mirë në faqe dhe i gjeni më lehtë!/K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Ja si është një ditë në bankë, për Venerën dhe Lindin!


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.