Ushqimet që duhet dhe s’duhet t’i hani për Ramazan!

Dita e nesërme shënon fillimin e muajit të Shenjtë të Ramazanit, për të gjithë besimtarët myslimanë. Në këtë ditë të shënuar, besimtarët myslimanë agjërojnë.

Rezultate imazhesh për agjerimi 2018

Sipas dritare.net gjatë këtij muaji është e rëndësishme, që të ruani energjitë tuaja dhe të shmangni tundimet për të ngrënë ushqim të dëmshme. Për Ramazan, dieta e ushqimeve është krejtësisht e ndryshme nga dietat e tjera. Agjërimi, duhet të mbahet me kujdes, prandaj është e rëndësishme të hani edhe ushqime, të cilat ju mbajnë të shëndetshëm  dhe të hidratuar. Ja pra dritare.net sjell për ju ushqimet që duhet dhe s’duhet t’i hani për Ramazan. Për më shumë shihni fotogalerinë më poshtë./Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

LEXO DHE :  Këngëtari shqiptar rrëfen historinë e veçantë të dashurisë

 

 Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.