Ushqimet më të mira që luftojnë stresin

Stresi luftohet edhe në tavolinë, duke zgjedhur ushqimet që ndihmojnë në zbutjen e ankthit. Disa ushqime përmbajnë lëndë, që mund të ndikojnë pozitivisht në shëndetin tonë mendor dhe emocional. Ata që vuajnë nga ankthi, apo sulmet e panikut, duhet t’i kushtojnë vëmendje të veçantë përzgjedhjes së tyre ushqimore. Dritare.net ju këshillon të  shmangni kafen dhe alkoolin, të cilat mund të përkeqësojnë situatën dhe të zgjedhin ushqime me efekte qetësuese. Dritare.net ka sjellë për ju, 14 ushqimet që duhet t’i keni në tryezë, nëse doni të luftoni stresin./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Aksident i rëndë në Levan-Fier/ 4 të plagosur


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.