Uruguai-Francë, formacionet zyrtare/ Mungesa të rëndësishme te të dyja skuadrat

Në stadiumin “Nizhni Novgorod do të luhet çerekfinalja e parë e Kupës së Botës, ku Uruguai do të jetë përballë Francës. Të dyja skuadrat, do të synojnë të japin më të mirën, për të kaluar në gjysmëfinale, megjithëse të dyja do të përballen me mungesa të rëndësishme.

LEXO DHE :  Me kë e ka kjo Fatma, me kë e ka?

Kështu, Uruguai duhet të bëjë pa heroin ndaj Portugalisë, Kavanin i cili u dëmtua pikërisht në atë takim, ku vendin e tij e ka zënë sulmuesi i Xhironës, Stuani. Nga ana tjetër, te Franca do të mungojë Matuidi dhe në vend të tij është aktivizuar Toliso. d.m-dritare.net

Formacionet zyrtare: 

 

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.