Uragani Florence, shënohen 4 viktimat e para

Uragani Florence ka prekur brigjet e Atlantikut paraditen e së premtes.

Mijëra shtëpi janë shkatërruar deri më tani pasi uji ka mbuluar të gjithë zonën bregdetare në Bregun Lindor, ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 4.

Autoritetet kanë paralajmëruar për dëme jashtëzakonisht të mëdha nga ky uragan, ndërsa kanë deklaruar se vetëm në 3 ditë pritet të bie shi sa për 8 muaj.

LEXO DHE :  Shpërthim me tritol në një ofiçinë në Fushë-Krujë

1.7 milionë njerëz janë evakkuar ndërsa shumë shtete janë në gjendje të jashtëzakonshme./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.