Uau, ja si duken gratë më të bukura në botë pa make up!

Grimi është sendi magjik që të shndërron në një yll. Femrat eksperimentojnë me fytyrën e tyre duke përdorur produkte kozmetike të ndryshme për të nxjerrë në pah disa tipare të fytyrës dhe për të fshehur disa pjesë të tjera, si puçrrat dhe rrudhat.

Disa femra ende besojnë se nëse nuk vendosni make up, jeni dembele dhe të shëmtuara ndërsa disa të tjera mendojnë se femrat që nuk përdorin shumë shpesh make up, pëlqejnë thjeshtësinë dhe nuk ju intereson se çfarë mendojnë të tjerët për ato.

Njerëzit më të ndjeshëm ndaj këtij presioni me grimin janë të famshmit. Pse? Sepse ne i shohim ata si këto qenie të përsosura që rijnë 24 orë të kuruar deri në detaje.

Por si duken yjet pa make up? Ja u tregon dritare.net nëpërmjet fotove më poshtë si janë ata me dhe pa make up:

1.Anne Hathaway

Mahnitëse! Ylli i Hollywood ka bukuri natyrale.

2.Madonna

Por pa make up ajo nuk duket dhe aq e re sa mendojmë ne.

3.Cara Delevigne

Më mirë pa make up, si mendoni ju?

4.Jennifer Lopez

Prapë është e bukur edhe pa make up

5. Selena Gomez

Edhe pa make up, fytyra e selenës është e bukur.

LEXO DHE :  Mijëra euro për të shkuar në Itali dhe Gjermani, shkatërrohet grupi i trafikut

6.Angelina Jolie

Jolie ka bukuri natyrale, edhe pse 42 vjeç mbetet femra më e bukur.

7.Kim Kardashian

Nënë 36-vjeçare e dy fëmijëve dhe përsëri duket e bukur edhe pa make up.

8.Cindy Crawford

Cindy duket shumë më e bardhë se me make up, por prape është e bukur.

9.Katie Holmes

Katie pëlqen të tregojë lëkurën e saj natyrale . Ajo duket e mrekullueshme.

10.Gweyneth Paltrow

Nuk është sekret se aktorja e Iron Man duket mahnitëse.

11.Kylie Jenner

Le të jemi të sinqertë, ajo është e bukur.

12. Cameron Diaz

Disa njerëz thonë se kur rritemi bëhemi akoma më të bukur, dhe Cameron Diaz e vërteton atë.

13. Adriana Lima

Adriana kurrë nuk na zhgënjen me bukurinë e saj.

14. Salma Hayek

Uau vërtet duket shumë bukur Salma.

15.Gigi Hadid

Image result for gigi hadid

Flokët bjonde dhe sytë blu bëjnë një kombinim mahnitës

16.Nicole Scherzinger

Nicole duket thjesht super pa make up.

17. Bella Hadid

Ashtu si motra e saj, Bella është një stuhi.

18. Chrissy Teigen

Ajo ka atë lëkurë me ngjyra të ndezura që çdo grua do e dëshironte atë.

19. Zendaya

Zendaya nuk ka problem të dalë para kamerave pa make up, por me lëkurë të tillë, kush mund të mos dilte?./De.My-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.