U vra në Kolumbi, flet nëna e shqiptarit: Nuk merrej me drogë

Adriatik Lagjaj është emri i 41 vjeçarit shqiptar të vrarë në Kolumbi afro një muaj më parë. Në media u fol se ai është vrarë nga kartelet e drogës për shkak të prishjeve të pazareve të drogës dhe për shkak të saisë së madhe të kokainës së kapur në vendin tonë.

Njerkën e tij, Zelina Lagjaj rrëfen për Report TV se Adriatiku kishte 14 vjet që jetonte në Kolumbi ku ishte martuar me një shtetase kolumbiane me të cilën kishte edhe një fëmijë, ndërsa nga një martesë e mëparshme kishte edhe një tjetër djalë. Lajmin për vrasjen e Adriatikut e kishin marrë vesh më 3 prill, kur nusja e djalit i kishte marrë në telefon dhe u kishte thënë se Adriatiku ishte vrarë.

LEXO DHE :  Cilësia juaj më e adhurueshme sipas shenjës astrologjike

Nuk dihet nëse edhe në këtë rast kemi të bëjmë me një vrasje për shkak të prishjes së pazareve të drogës apo një vrasje për ndonjë konflikt të Adriatik Lagjajt në Kolumbi./d.m-dritare.ner

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.