Trump, May e Macron digjen në mes të Krimesë

Situata e fundit në Siri ka sjellë reagimi ne ashëpr të disa qytetarëve në Krime, të ciëlt kanë protestuar kundër ndërhyrjes ushtarake atje.

Protestues të shumtë u kanë vënë flakën fotografive të Donald Trump, Theresa May dhe Emmanuel Macron.

Fotografive të Theresa May, Donald Trump dhe Emmanuel Macron u vu zjarr në sheshin kryesor të kryeqytetit të rajonit Simferopol, në gadishullin e aneksuar nga Vladimir Putin në vitin 2014.

LEXO DHE :  Protesta e opozitës para Policisë, reagon ministri Lleshaj

Ruslan Balbek, i cili përfaqëson rajonin në Parlamentin rus, tha se në këtë tubim morën pjesën të rinj nga Krimea.

“Politika agresive e Perëndimit kundër kombit sirian, një shtet sovran, nuk është i pranueshëm. Por për fat të keq, sot ligji ndërkombëtar është tërësisht i shqyer. Ai zëvendësohet nga dominimi i vetëm një mendimi, vullnetit të Perëndimit”, tha Balbek./ I.M-Dritare.netPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.