Trump dhe kryeministri i Japonisë, bisedime për Korenë e Veriut

Gjatë takimit mes, Donald Trump dhe kryeministrit të Japonisë, Shinzo Abe, janë zhvilluar bisedime për Korenë e Veriut.

Siç mësohet nga Shtëpia e Bardhë, dy liderët do të vazhdojnë të jenë të përkushtuar për bashkëpunimin, me Korenë e Jugut dhe gjithashtu të dy ata theksuan se, Koreja e Veriut, duhet të heqë dorë nga armët e  shkatërrimit në masë dhe programit të raketave balistike.

LEXO DHE :  Ju tregoj histori shqiptare nga Greqia!

Presidenti Trump njoftoi sot se do të takohet me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un më 12 qershor në Singapor./K.C/dritare.net

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.