Transferimi i shekullit/ Mbyllet marrëveshja,  Ronaldo shkon tek Juventusi

“Cristiano Ronaldo do të jetë lojtari i Juventusit. Real Madrid dhe Juventus  të mbledhur pranë vendit ku lojtari po kalon pushimet kanë arritur marrëveshjen tanimë” shkruan corrieredellosport, referuar mediave spanjolle, transmeton dritare.net.

Janë vetëm disa orë, kur marrëveshja do të bëhet publike, dhe Reali tanimë ka pranuar ofertën 100 milionëshe të klubit italian për yllin madrilen.

LEXO DHE :  Shenjat astrologjike më kursimtare? Ja cilat janë

Historia e portugezit në Real ka përfunduar pas 9 vitesh, ku ai shënoi plotë 450 gola në 438 ndeshje. Ronaldo do të fitojë 3 milionë euro për sezon.

Mediat në Itali dhe Spanjë e kanë quajtur këtë “transferimi i shekullit”./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.