Toyota me 3.4 milionë euro, nisen letër-porosi në 3 shtete

Pak ditë më parë në Porti ne Durrësit, janë gjetur dhe sekuestruar 3.4 milionë euro në një makinë tip “Toyota Yaris”.

Në lidhje me hetimet për të zbuluar të dhëna të tjera, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur letër-porosi në tre shtete të ndryshme lidhur me të arrestuarit.

LEXO DHE :  Këngëtari shqiptar rrëfen historinë e veçantë të dashurisë

Letër-porositë janë nisur në Belgjikë, Angli dhe Gjermani dhe kërkohet  informacion i detajuar, në lidhje me aktivitetin e katër personave që mbahen nën “arrest me burg” për këtë çështje./ I.M-Dritare.net

 

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.